Saplı Mop Zımparalar (AO)

Saplı Mop Zımparalar (AO)

Ulaşılması zor ve dar alanlarda talaş kaldırma ve finisaj işlemleri için uygundur.

Alüminyum Oksit A tipi, genel olarak tüm metaller için idealdir.

Özellikler : NORA - Saplı Mop Zımparalar, üstün performanslı agresif zımpara sayesinde, maksimum talaş kaldırma,dairesel ve düz yüzeylerin hassas taşlanması, parlatılması, dökümden çıkmış parçaların delik çapaklarının temizlenmesini sağlar.

Tavsiyeler : 15-20 m/sn’lik kesme hızında en iyi performansları gösterirler. Elektrikli veya havalı taşlama makinelerinde kullanılabilirler.

Maksimum talaş kaldırmak için daha fazla basınç uygulamak yerine daha kaba kumlar kullanılmalıdır.

Güvenlik : Yüksek devir sınırı (Max.RPM) geçilmemelidir. Uygulama esnasında aşırı yüksek basınç vererek taşlama yapılmamalıdır.

Mil bağlama derinliliği en az 20 mm olmalıdır.

  • Zımpara Detayları
    • Saplı Mop Zımparalar (AO)
Ulaşılması zor ve dar alanlarda talaş kaldırma ve finisaj işlemleri için uygundur. Alüminyum Oksit A tipi, genel olarak tüm metaller için idealdir.
Nora - Zirkonyumlu Saplı Moplar; paslanmaz çelik ve yüksek ısı dirençli alaşımlarda iyi sonuçlar vermektedir.
Nora - Dairesel Mop Zımparalar; üstün performanslı agresif zımpara sayesinde maksimum talaş kaldırma özelliğine sahiptir. 
Geniş dairesel yüzeylerde kaynak temizliği, düz yüzeylerde taşlama ve parlatma amaçlı kullanılır, hassas taşlama için uygundur.
Alüminyum Oksit A tipi, genel olarak tüm metaller için uygundur. Zirkonyum (ZR) tipi, paslanmaz çelik ve yüksek ısıya dirençli alaşımlar için uygundur.
Ahşap, metal vb. materyallerde, genel amaçlı el aletleriyle kullanıma uygundur. Kuru veya sulu uygulama yapılabilir. Metal, ahşap ürünlerin yüzey temizliğinde kullanılır.
Kaynak dikişlerinin temizlenmesi, çapak alma ve kaynak öncesi yüzey hazırlanması aşaması için uygundur. Metaller ve paslanmaz çelikte kullanılmaktadır.
Boru şeklindeki ulaşılması zor metal yüzeylerin zımparalanmasında kullanılır. Aynı ölçüdeki Nora - Spiral Bant Lastikler ile kullanılmaktadır.
Her türlü yüzeylerin temizlenmesinde, genel amaçlı kullanıma uygundur. Kuru veya sulu uygulama yapılabilir.